Aune S2

Aune S2 - "Panda amp"

Stacjonarny wzmacniacz dwuźródłowy, klasa A.

Dostępne kolory: srebrny.

(...) Aune S2 widziałbym po tej drugiej stronie mocy – znacznie bardziej popularnych słuchawek jasnych lub jasnawych, którym analogowość i muzykalność w szerokim tego słowa znaczeniu niesłychanie służą. No, chyba że my, jaki ich właściciele, oczekujemy zupełnie innego grania i będziemy próbowali uciekać jeszcze dalej w ekstremum, by mieć jeszcze jaśniej, ostrzej i suszej. Podsumowując: bardzo ciekawy wzmacniacz o przyjemnym i ciepłym zabarwieniu okraszony przy tym sporą mocą i dużą dozą codziennej użyteczności.

czytaj całość na Audiofanatyk.pl

 

 Aune S2

 

Dwuźródłowy wzmacniacz słuchawkowy

Aune S2 to unikatowa konstrukcja słuchawkowa, przeznaczona do modeli bardzo wymagających, ale też takich, które pracują w systemach wieloźródłowych. S2 umożliwia podpięcie pod siebie dwóch źródeł dźwięku i w ten sposób swobodne przełączanie się między nimi za pomocą przycisku na panelu przednim obudowy. Nie trzeba dzięki temu żonglować okablowaniem, wypinać sprzętu, a wszelakie testy A-B wykonuje się banalnie łatwo i szybko.

 

Aune S2

Aune S2

 

Muzykalny charakter - wizytówka Aune

Brzmienie S2 to mieszanka kompetentnego tranzystora z prawdziwego zdarzenia, z tajemniczą aurą lamp elektronowych, będącej uwielbianą przez niektórych warstwą analogowości i spontaniczności. Dzięki temu S2 na gruncie neutralnego i równego grania buduje ciepły, muzykalny charakter z naciskiem na intymną, urokliwą średnicę. W wielu słuchawkach takie granie powoduje, że obcowanie z muzyką przenosi się na zupełnie inny poziom.

Aune S2

Czysta klasa A z osobnym zasilaniem

S2 pracuje w czystej klasie A, dzięki czemu docenią go także i wymagający audiofile. Urządzenie jest w całości wykonane z aluminium, które nie tylko skutecznie ekranuje przed zakłóceniami, ale też działa jak wydajny radiator. To samo tyczy się zasilacza toroidalnego, który również znajduje się w ekranującej go puszce z aluminium. Ponieważ zasilanie jest odseparowane od głównej jednostki, konstruktorzy Aune uniknęli w ten sposób wzajemnego wpływania na siebie przez oba segmenty, a długi wymienny kabel daje w zasadzie nieograniczone możliwości podłączeniowe i poprowadzenie okablowania nawet przez cały pokój, jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

Dane techniczne:

  • typ: dwuźródłowy wzmacniacz słuchawkowy klasy A
  • wejścia: 2x RCA + 2x RCA
  • wyjścia: słuchawkowe 6,3 mm stereo
  • pasmo przenoszenia: 0-100 kHz (± 0.5 dB)
  • maksymalne szczytowe wzmocnienie na wyjściu: 20 V
  • impedancja słuchawek: 32 - 600 Ohm
  • waga: ok. 3,5 kg
  • rozmiar: 160 x 160 x 48 mm

Zdjęcia